گاواهن سه خیش تلسکوپی قابل تنظیم به وسیله جک هیدرولیک با کیفیت صادراتی

گاوآهن سه خیش تلسکوپی به دلیل داشتن قابلیت تنظیم استفاده از آن بسیار راحت است، با یک جک هیدرولیک به راحتی می توانید زاویه آن را تغییر دهید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گاواهن سه خیش تلسکوپی قابل تنظیم به وسیله جک هیدرولیک با کیفیت صادراتی

گاواهن سه خیش تلسکوپی

گاواهن سه خیش تلسکوپی در زمان های گذشته برای شخم زدن خاک به روش دستی با کشیدن دستگاه روی زمین انجام می شد که این کار نیاز به نیروی انسانی زیاد داشت و وقت زیادی می گرفت.

اما امروزه با تولید گاوآهن های جدید و وصل کردن آن پشت تراکتور به راحتی حجم زیادی از زمین‌ های کشاورزی شغل زده می شود و خستگی ایجاد نمی کند.

گاوآهن یکی از محصولات کشاورزی است که به وسیله آن خاک رازی رو می کنند که دارای انواع مختلفی می باشد گاوآهن تلسکوپی یکی از پر کاربردترین نوع آن است.

که کاربرد زیادی دارد در این قسمت درباره گاوآهن سه خیش تلسکوپی صحبت خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

با وسیله این دستگاه خاک زیر و رو می شود و به اصطلاح شخم زده می شود همانطور که می دانید شخم زدن اولیه خاک باعث می شود هوا در قسمت های زیرین نفوذ پیدا کند جریان آب از بین برود همین مورد باعث از بین رفتن علف هرز می شود.

گاوآهن سه خیش تلسکوپی به صورت هیدرولیکی می باشد که ۲۱۰ کیلوگرم وزن دارد و دارای قدرت ۵۰ اسب بخاری است.

این دستگاه دارای تیغه ای است که جنس فولاد دارد و ضد سایش است به همین دلیل تا چندین سال قابلیت استفاده دارد و علاوه اینکه هنگام خرید گارانتی ۸ماهه هم دریافت می کنید.

گاوآهن تلسکوپی با زیر و رو کردن خاک در مدت زمان کم سرعت کار را بالا می برد به طوری که در یک مدت کوتاه حجم زیادی از یک مزرعه شخم زده می شود.

شکل ظاهری این دستگاه به صورت صوتی باشد که با شخم زدن زمین علف های هرز را از بین می برد و تهویه خاک را انجام می دهد.

به علت داشتن بازوی هیدرولیکی تا ۱۵۰ سانتیمتر خاک را جابجا می کند و برای قسمت هایی که به راحتی نمی توان وارد شد مناسب است.

این دستگاه می تواند عمق ۲۰ سانتی متری را زیرورو کند و محدوده شخم این دستگاه تا یک متر است.

برای اینکه کارکرد گاه آهنگ در شود می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید از جمله تنظیم تراز طولی که با این کار خط تولید دستگاه در راستای افق قرار می گیرد و به صورت یکنواخت شخم زده می شود.

با تنظیم کردن تراز عرضی زمانی که از پشت به گاوآهن نگاه کنید در راستای افق است است و عدم بر قراری این تنظیم موجب می‌شود شیوه جانبی در قسمت کف شیار ایجاد شود و نحوه شخم زدن موازی نباشد.

برای اینکه چرخ دستگاه تصویب شود باید قسمت عمق شغل را تنظیم کنید تا با شغل اولیه تمامی بخش خاک بالا بیاید و زیر و رو شود.

برای استفاده از گاوآهن باید نسبت به این دستگاه شناخت کافی داشته باشید و اگر برای اولین بار است که از آن استفاده می کنید حتما به کمک فردی که مهارت لازم را دارد از آن استفاده کنید.

زمانی که شخم خاک به درستی انجام شود رود به راحتی حشرات و او رد هایی که در زیر خاک شده است از بین می رود و خاک آماده کاشت محصول می شود.

تقسیم بندی زمین کشاورزی بر اساس نحوه شخم آهن متفاوت است اگر بخواهید که دو طرف زمین به صورت همزمان شخم زده شود شود باید دو طرف دستگاه را تنظیم کنید.

که البته توصیه می شود از شغل زدن یک تحقیق استفاده شود زیرا مزیت بیشتری دارد به این صورت که تمام قدرت گاوآهن روی یک سمت است زیر و رو کردن خاک عمیق تر انجام می شود.

گاوآهن تلسکوپی دارای اجزای تشکیل دهنده مهمی است که شامل شاسی که محل اصلی اتصال به تراکتور می باشد و دارای سه نقطه اتصال است.

که به وسیله همین شاسی خاک زیر رو می شود این قسمت از جنس فولاد است و وزن زیادی را تحمل می کند و با گذشت زمان هم دچار سایش نمی شود.

قسمت دیگر گاوآهن تنه آن است حکم ستون فقرات دستگاه را دارد و فولادی می باشد، تیغه برنده ترین قسمت است هم جنس فولادی دارد و این تیغه شبیه به ذوزنقه است و عرض آن تا ۴۰ سانتی متر می رسد.

صفحه برگردان دستگاه کار برش و برگرداندن خاک را بر عهده دارد و از اعضای دیگران کفش است که در امتداد دیوار روی شیار شغل در حرکت است.

نیروهای جانبی که به دستگاه وارد می شود باعث برگرداندن شدن خاک می شود و به وسیله همین کفش جذب می شود.

برای اینکه طول عمر گاوآهن افزایش پیدا کند همیشه قبل از استفاده تمامی قسمت های آن را بررسی کنید و آن را در جایی کاملا خشک مخصوص قرار دهید به طوری که آب باران و نور مستقیم خورشید به آن نتابد در این صورت همیشه کیفیتش حفظ می شود.

همین کار باعث می‌شود تعادل جانبی در دستگاه شود و حرکت به صورت مستقیم در پشت تراکتور انجام شود در قسمت انتهای کفش یک قطعه وجود دارد که به آن پاشنه گفته می شود.

نقطه‌ای است که به زمین اتکا پیدا می کند هر چقدر اندازه گاو آهن سنگین تر باشد کفش بلند تری دارد.

انواع گاوآهن با قیمت متفاوت به فروش می رسد که نوع تلسکوپی به دلیل کاربرد زیادی که دارد فروش بیشتری دارد با توجه به اینکه نوسانات بازار باعث می شود قیمت متغیر شود بهتر است که در این قسمت درج نشود.

اگر می خواهید از قیمت مطلع شوید با همکاران ما تماس بگیرید و کسانی که می خواهند سفارش دهند از همین طریق می توانند اقدام کنند مشاوره رایگان بر روی شما در نظر گرفته شده است تا پاسخگوی تمامی سوالات باشد.

از آنجایی که این دستگاه ها استفاده زیادی دارد کارخانه های زیادی در ایران وجود دارد که این دستگاه را با کیفیت عالی تولید می کنند و هر کدام برند مخصوص به خود را دارد.

بنابراین هر کدام است برندها برای فروش بیشتر با هم رقابت می کنند و می خواهند که محصول شان در رده محصولات صادرات قرار بگیرد و بخشی از آن به کشورهای دیگر صادر شود.

خوشبختانه با بررسی دستگاه امکان صادرات آن وجود دارد و با فروش آن به کشورهای دیگر درآمد خوبی به دست می آید، امیدواریم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما